headerphoto

Historie

Naše skupina vznikla v roce 1949 s názvem 13. PS Timurovci s čistě turistickým zaměřením. Takto fungovala až do roku 1990, kdy došlo k jejímu přejmenování a rozšíření činnosti oddílů. Období před rokem 1990 je pro nás dávnou minulostí, hlavně proto, že ho málokdo z našich vedoucích pamatuje. V devadesátých letech se skupina nadšených vedoucích rozhodla, že by bylo škoda, kdyby dlouhá tradice vedení dětí přišla nazmar a rozhodla se zůstat pod křídly transformovaného pionýra. A protože zejména začátek této dekády byl ve znamení narůstající obliby nejrůznějších dětských organizací, rozrůstala se i naše skupina. Pro letošní rok máme zhruba 45 registrovaných členů.historie

Vedoucí přicházeli a odcházeli a za tu dlouhou dobu, která od sametové revoluce uplynula, se jich u nás vystřídalo opravdu hodně. Práce s dětmi je totiž časově dost náročná a tak jakmile začal dotyčný pracovat, většinou už se oddílu nemohl věnovat. Úbytek "seniorů" je ale na druhou stranu vyrovnáván přísunem nových instruktorů z oddílů a táborů.

Postupně se také rozšiřovala nabídka každoročních akcí. Ke sportovnímu Polňo-lesňo-supercrossu přidala třeba Drakiáda nebo Dětský den na Kraví hoře. Od roku 2004 pořádáme také velmi populární tábory pro rodiče s malými dětmi.

Současnost

Přes týden fungují 2 oddíly - Bublinky jsou určené vysloveně pro rodiče s malými dětmi (do 6-7 let), Antares je pro děti školou povinné bez doprovodu rodičů. Během roku pořádáme nejrůznější víkendové výlety, jednodenní sportovní akce a podobné kratochvíle na ukrácení volného času.

Svou klubovnu na Úvoze 59, která byla krátce po svém dokončení  vytopena, jsme už za pomoci města Brna opravili (i když nové problémy se vyskytují neustále) a stále se ji snažíme zkrášlovat. Vždyť krásná a ručně vymalovaná klubovna se spoustou obrázků je krásným prostředím, kde je radost něco dělat. 

Od 1.1.2014 jsme v návaznosti na platnost nového občanského zákoníku museli změnit svůj název. Z původní 13. PS S.T.O. Pavučina se tak stal Pionýr, z. s. - pionýrská skupina Pavučina. Jedná se formální úpravu názvu, ve všech ostatních ohledech jsme stále tou stejnou právnickou osobou.

Chcete nám pomoci?

Naše tábory jsou v posledních letech opravdu oblíbené a všechny turnusy jsou naplněné na maximální kapacitu. A protože pomocných rukou není nikdy dost, uvítáme každou pomoc :) Nemusí se jednat rovnou o vedení družinky dětí - budeme velmi rádi i za pomoc s postavením či zbouráním tábora, případně s přípravou nebo zajištěním nějaké akce. Máte-li zájem nám pomoci, určitě se nám ozvěte na náš mail, určitě vaší nabídky rádi využijeme!

Informace o zpracování osobních údajů

Informace o rozsahu o důvodech zpracování osobních údajů účastníků akcí
Informace o rozsahu o důvodech zpracování osobních údajů členů spolku